Monitoring on-line
Monitoring on-line

Zacznijmy od podstaw. Aby AED spełnił swoje zadanie, musi być gotowy do użycia. To dlatego producenci wyposażają ten sprzęt w funkcję okresowego automatycznego testowania sprawności. W najlepszych modelach odbywa się to codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Defibrylatory komunikują wszystkie zagrożenia dla sprawnego działania, wynikające np. z niskiego poziomu naładowania baterii czy zbliżającego się terminu ważności elektrod. Informacja o niesprawności może przybierać różne formy: zmiana koloru lub sposobu migania diody, sygnał dźwiękowy, informacja na wyświetlaczu LED.W tym miejscu dopowiedzieć trzeba, o znaczących różnicach między poszczególnymi producentami dotyczącymi jakości prowadzonych autotestów. W niektórych przypadkach AED nie sprawdza czy podłączone elektrody są sprawne, a jedynie to czy w ogóle są podłączone. W zaawansowanych urządzeniach kontroli podlega również jakość żelu na elektrodach, który może ulegać przedwczesnemu wyschnięciu (na przykład wskutek ich przypadkowego otwarcia lub uszkodzenia). Urządzenie bez sprawnych elektrod nie będzie działać prawidłowo.

 

Systemy zarządzania AED

 

Niektórzy producenci mają własne, niekiedy odpłatne, systemy komunikujące zdalnie status AED, dzięki czemu można za pośrednictwem internetowej platformy podglądać czy AED jest sprawny. Bez takiego systemu konieczne jest okresowe (najlepiej codzienne, najrzadziej raz w tygodniu) sprawdzanie na miejscu czy defibrylator nie komunikuje błędu, który mógłby uniemożliwić skorzystanie z niego w sytuacji zagrożenia życia.

 

Warto podkreślić wygodę, z jaką wiąże się możliwość zdalnej kontroli, zwłaszcza przy rozbudowanej sieci defibrylatorów AED  lub gdy urządzenia umieszczone są w gablotach na zewnątrz budynków. W takim przypadku regularna, kontrola ich stanu na miejscu wymaga zaangażowania dodatkowych sił i środków. Zdalne zarządzanie umożliwiające sprawdzenie statusu na odległość oraz otrzymywanie powiadomień alarmowych w formie sms, są w takich przypadkach zdecydowanym udogodnieniem. W połączeniu z alarmem otwarcia gabloty i możliwością zainstalowania przy urządzeniu nadajnika GPS, daje to kompletny system monitorowania i zarządzania defibrylatorem. Dodatkowo, w niektórych przypadkach w ramach usługi możemy zabezpieczyć wymiany akcesoriów eksploatacyjnych zgodnie z założeniami producenta i po użyciu, co pozwala całkowicie zdjąć z użytkownika większość obowiązków dotyczących eksploatacji urządzeń.

 

 

Podsumowując, na system zarządzania AED może składać się kilka współgrających ze sobą elementów:

 

  1. ALARM Dźwiękowy i/lub świetlny alarm otwarcia gabloty z opcjonalnym powiadomieniem SMS wysyłanym pod wskazane numery.
  2. MONITORING Dostępny przez urządzenia mobilne monitoring z informacją o gotowości urządzenia oraz przekazujący powiadomienia o użyciu lub awarii AED.
  3. ZARZĄDZANIE Dostęp do platformy www z możliwością zarządzania siecią AED i powiadomieniami, nadzór nad sprawnością elektrod i baterii oraz przypomnienia o konieczności ich wymiany.
  4. GPS Nadajnik stale określający lokalizację AED, umożliwiający śledzenie urządzenia po wyjęciu go z gabloty, przekazujący powiadomienia na platformę www oraz w formie alarmów SMS.

 

 

KONTAKT

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń do nas! 604 887 112
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium