ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Apteczka modułowa plecak

Cena brutto: 1 499,00 zł 1499.00
brutto

Apteczka modułowa w formie poręcznego plecaka stanowi idealne rozwiązanie zabezpieczenia wymagających środowisk pracy, osób uprawiających sporty ekstremalne, jako zabezpieczenie imprez sportowych, masowych oraz wyjazdów w dużej grupie osób (obozy, kolonie, itp). Jej skład możemy dowolnie modyfikować, aby móc skutecznie udzielić nawet kilku poszkodowanym.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni robocze
ilość szt
negocjuj cenę

Opis

Apteczka Modułowa

W apteczce mieszczą się cztery moduły: ochrona osobista, krwotok, oparzenie, złamanie. Opakowanie z wodoodpornego materiału, dostępnego w kolorze czerwonym pozwala zmieścić najpotrzebniejsze produkty. Apteczka zamykana jest na zamek błyskawiczny wspierany klamrami zatrzaskowymi.


Opis modułów:

A: Ochrona osobista

Skład tego modułu używany jest przy każdej akcji ratunkowej. Zawiera podstawowe środki ochrony osobistej i zwiększa bezpieczeństwo osoby udzielającej pierwszej pomocy. 


W skład tego modułu wchodzą:

Rękawiczki nitrylowe 1 para w woreczku strunowym x 5
Maseczka typu Pocket Mask x 1
Okulary ochronne dla ratownika x 1
Żel do dezynfekcji 100 ml x 1
Nożyczki ratownicze metalowe x 1
Worek na odpady medyczne x 1
Folia NRC (tzw koc życia) x 2
Młotek bezpieczeństwa x 1

B: Krwotok

Zestaw używany podczas zaopatrywania wszelkiego typu krwotoków powstałych na wskutek działania czynnika zewnętrznego przerywającego ciągłość tkanki skórnej.


W skład tego modułu wchodzą:

Bandaż elastyczny (12 x 4 cm) x 8
Bandaż dziany (opaska podtrzymująca) x 4
Kompres jałowy (9 x 9 cm) x 6
Kompres jałowy (4x4cm) x 4
Codofix (roz. 2, 3, 4) x 3
Plaster z opatrunkiem (8 x 5 cm) x 4
Plaster przylepiec (25 mm x 5 m) x 1
Zestaw plastrów – różne rozmiary x 1
Chusta trójkątna x 1

C: Oparzenie

Moduł przeznaczony do postępowania ratunkowego w przypadku oparzeń spowodowanych czynnikiem cieplnym, chemicznym, prądem elektrycznym, promieniami słonecznym, promieniowaniem RTG itp.


W skład tego modułu wchodzą:

Opatrunek BurnTec (5 x 5 cm) x 4
Opatrunek BurnTec (6 x 12 cm) x 4
Opatrunek BurnTec (12 x 12 cm) x 3
Opatrunek BurnTec (12 x 24 cm) x 1
Opatrunek BurnTec (22 x 28 cm) x 1
Opatrunek BurnTec na twarz (25 x 25 cm) x 1
Kompres jałowy (9 x 9 cm) x 5
Bandaż dziany (opaska podtrzymująca) x 4
Codofix (roz. 3) x 1
Folia NRC (koc termiczny) x 1

D: Złamanie

Moduł używany w przypadku podejrzenia przerwania ciągłości kości długich np. wskutek upadku z wysokości lub urazu wysokoenergetycznego. Podjęte działania za pomocą odpowiednich środków wchodzących w skład zestawu mają na celu unieruchomienie ( nie usztywnienie) kończyny do momentu przyjazdu służb ratunkowych lub na czas transportu poszkodowanego do miejsca przekazania poszkodowanego zespołowi Ratownictwa Medycznego.


W skład tego modułu wchodzą:

Szyna typu Sam Splint - komplet 4 szt. x 1
Bandaż dziany (opaska podtrzymująca) x 6
Folia NRC (koc termiczny) x 1
Kompres jałowy (9 x 9 cm) x 6
Plaster przylepiec (25 mm x 5 m) x 1
Chusta trójkątna x 1

UNIWERSALNA

Skład apteczki pozwala na skuteczne udzielenie pomocy poszkodowanemu w każdych warunkach. Dzięki przemyślanym zestawom wchodzącym w jej skład nie trzeba dodawać do niej dodatkowych akcesoriów. Możliwości modyfikowania zawartości (wymiana modułów) idealnie dopasowuje się do najróżniejszych potrzeb.

POJEMNA

Przednia część apteczki wyposażona jest w kieszeń zamykaną na suwak, do której można dostać się w wygodny sposób. Wewnętrzna strona klapy plecaka składa się z trzech kieszeni wykonanych z siatki. Kieszenie przeznaczone są na drobny sprzęt medyczny, największa z nich pomieści płaskie opatrunków i szyny. Kieszenie zamykane na zamek. Wnętrze apteczki zostało skonstruowane w sposób umożliwiający rozmieszczenie sprzętu medycznego zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. Prosty dostęp do głównej komory plecaka zapewniony, dzięki konstrukcji umożliwiającej otwarcie na sposób podobny do walizki - szerokie otwarcie górnej klapy. Umożliwia to natychmiastowy i bardzo wygodny dostęp do niemal całej zawartości plecaka. W razie potrzeby pojemność apteczki pozwala na dołożenie do niej większej ilości materiałów opatrunkowych bez konieczności kupowania dodatkowych opakowań. Jeżeli któryś z modułów zostanie wyczerpany wystarczy go uzupełnić bez konieczności wymiany całej apteczki. Tylna ściana komory głównej zawiera 3 niezależne kieszenie segregacyjne mocowane za pomocą rzepów.

PORĘCZNA

Unikalna apteczka w formie plecaka podzielonego na moduły jest wygodna w transporcie (posiada uchwyt). Dzięki wygodnym i regulowanym ramiączkom gwarantującym komfort noszenia łatwo z nią przemierzać nawet długie dystanse. Każdy moduł posiada osobny uchwyt, dzięki któremu łatwo odczepić go z plecaka. Apteczka pomimo wielkości plecaka jest lekka.

DO PRACY W KAŻDYCH WARUNKACH

Plecak wykonany jest z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu będzie się spisywał w najtrudniejszych warunkach. Struktura włókien Cordury zapewnia apteczce dużą wytrzymałość na otarcia i dużą odporność na działanie warunków atmosferycznych, dzięki swej wewnętrznej strukturze bardzo lekka. Spiralny zamek główny jest przykryty plisą dodatkowo zabezpieczającą wnętrze plecaka przed działaniem czynników atmosferycznych w postaci kurzu, piasku czy deszczu, dzięki czemu świetnie zabezpieczy zarówno rajd samochodowy na pustyni, jak i zawody rowerowe w tropikalnym lesie.

Dane techniczne

Dane techniczne

PARAMETRY APTECZKI
Wymiary
46 x 28 x 10 cm
Pojemność
20 litrów
Materiał
CORDURA® 1100dtex
Zamki
YKK
Klamry i elementy plastikowe
ITW NEXUS
Rzepy
Alfatex
Taśmy
poliamidowe Pasamon
Nici
AMANN

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium