BurnTec Jako stabilny hydrożel, jedyny z dostępnych na rynku, nie stwarza zagrożenia zalania jam ciała w przypadku stosowania opatrunku na twarz w połączeniu z tlenoterapią. Opatrunki hydrożelowe na twarz posiadają anatomiczne wycięcia na oczy, nos i usta.
WYTRZYMAŁY
Dzięki wzmocnieniu zatopiona na całej powierzchni opatrunku włókniną, możliwe jest jego szybkie wyjęcie oraz zaaplikowanie bez strachu bez niebezpieczeństwa rozerwania hydrożelu. Dzięki temu rozwiązaniu oraz hydrożelowej budowie, BurnTec jest uniwersalnym opatrunkiem o szerokim zastosowaniu w ratownictwie medycznym. Wykorzystywany jest przez profesjonalne służby: pogotowia ratunkowe, straż pożarną, wojsko, policję i służby cywilne.
CHŁODZI I DZIAŁA PRZECIWBÓLOWO
Opatrunki hydrożelowe znajdują szczególne zastosowanie w przypadku udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniach. Hydrożele ze względu na dużą zawartość wody, jak i wysoki stopień pojemności cieplnej zapewniają efektywne schładzanie oparzenia. Opatrunki hydrożelowe są sterylne, nie powodują ryzyka wystąpienia hipotermii, stanowią zabezpieczenie rany przed infekcjami. Burntec zapewnia równowagę wilgoci na powierzchni rany - absorbuje wysięk z rany lub nawadnia ranę w przypadku ran suchych. Umożliwia także wymianę gazową (przepuszcza tlen), koi ból - co zapewnia komfort pacjenta. Podczas zmiany opatrunku wszelkie zanieczyszczenia z rany usuwane są wraz z opatrunkiem a sama zmiana opatrunku jest bezbolesna – delikatny hydrożel nie uszkadza ziarniny, ani nowego naskórka. Jest obojętny biologicznie, całkowicie biozgodny, więc nie powoduje uczuleń.
ELASTYCZNY I PLASTYCZNY
Hydrożel nie przywiera do rany, więc zmiana opatrunku jest bezbolesna. Dzięki temu, że opatrunek jest przezroczysty możliwe jest obserwowanie gojenia bez zdejmowania jego zdejmowania. Opatrunek jest elastyczny i plastyczny, dzięki czemu może być stosowany na trudnych do zaopatrzenia powierzchniach ciała np. dłonie, twarz.
SZEROKIE ZASTOSOWANIE
- oparzenia I-go, II-go oraz III-go stopnia (termiczne, chemiczne, elektryczne)
- oparzenia słoneczne
- do leczenia wszystkich rodzajów trudno gojących się ran, odleżyn, owrzodzeń i innych uszkodzeń skóry, których terapia wymaga dostępu tlenu i wilgotnego, sterylnego środowiska.
- otarcia i podrażnienia naskórka
- stłuczenia i opuchlizny (ukąszenia)
- inne urazy skóry, w których pożądane jest wilgotne środowisko
- może być stosowany w trakcie badań USG jako specjalny dystans poprawiający widoczność płytko położonych struktur