ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Pakiet szkoleniowy OSP 1B: Zestaw manekinów + CPRmeter 2

Cena brutto: 5 000,00 zł 5000.00
brutto

W związku z realizacją nowego zadania dla Jednostek OSP dotyczącego: “propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia” proponujemy gotowy zestaw terapeutyczno-szkoleniowy dla Twojej Jednostki OSP zawierający niezbędne narzędzia do przeprowadzenia szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przy pomocy tego zestawu prowadzenie zajęć i szkoleń będzie bardziej efektywne a kursanci wyjdą ze szkolenia nie tylko z niezbędną wiedzą jak ratować ludzkie życie, ale także z materiałami dydaktycznymi. Dodatkowo czujnik CPRmeter 2 może służyć zarówno do ćwiczeń jak i do realnej akcji ratunkowej.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
ilość szt.
negocjuj cenę

Opis

Pakiet szkoleniowy OSP 1B: Zestaw manekinów + CPRmeter 2

W skład zestawu wchodzą:

  • Fantomy Little Family QCPR- 1 zestaw
  • Laerdal CPRmeter 2- 1 sztuka
  • Panel Skillguide do Little Anne QCPR- 1 sztuka
  • Zakładki z ilustrowaną instrukcją udzielania pierwszej pomocy- 100 sztuk

 

Opis produktów:

  • Fantomy Little Family to doskonałe narzędzie służące do treningu udzielania pierwszej pomocy w zakresie resuscytacji krążeniowo- oddechowej dorosłych, dzieci i niemowląt. Manekiny są realistyczne anatomicznie, co zapewnia skuteczne szkolenie RKO. Technologia QCPR umożliwia kontrolę jakości wykonywanych uciśnięć i wdechów, udostępniając podgląd wyników w smartphonie lub innym mobilnym urządzeniu dzięki bezpłatnej aplikacji. Little Family QCPR to zestaw trzech wiernie odtworzonych manekinów umożliwiających realistyczny trening podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej osób we wszystkich grupach wiekowych, wzbogacony o technologię QCPR, pozwalającą kontrolować poprawność wykonywanego treningu na bezpłatnej aplikacji w urządzeniu mobilnym. Manekiny zawarte w zestawie zostały tak dobrane, aby ukazać różnice w budowie anatomicznej osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia, a także umożliwić przedstawienie różnic w RKO osób w różnym wieku. Little Anne i Little Junior występują w wersji QCPR z bezpłatną aplikacją instruktora lub uczestnika. Fantomy składające się na zestaw Little Family mogą mieć jasną lub ciemną karnację.

a. Little Anne QCPR to fantom do trenowania resuscytacji krążeniowo- oddechowej dorosłych. Tzw. Mała Ania to najbardziej rozpoznawalny manekin służący do szkolenia z RKO i pierwszej pomocy.

b. Little Junior QCPR to lekki i wiernie odtworzony manekin do treningu resuscytacji krążeniowo - oddechowej dziecka. Fantom ten jest realistyczny anatomicznie, co zapewnia skuteczne szkolenie RKO.

c. Baby Anne to znakomity manekin treningowy dzięki któremu można ćwiczyć nie tylko resuscytację krążeniowo- oddechową niemowląt, ale również techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych.

  • CPRmeter 2 to czujnik, który w czasie rzeczywistym udziela informacji zwrotnej o jakości prowadzonego ucisku klatki piersiowej. Podnosi jakość RKO zwiększając szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Niezbędnik każdego ratownika. Działa niezależnie i pasuje do każdego AED. Może służyć do ćwiczeń oraz w realnej akcji ratunkowej. CPRmeter 2 to urządzenie wspierające osobę udzielającą pomocy poprzez informowanie w czasie rzeczywistym o parametrach prowadzonego ucisku klatki piersiowej. Pozwala to na błyskawiczne wprowadzenie korekt przez ratującego aby osiągnąć najlepsze parametry ucisku. Poprzez czytelne grafiki i wartości liczbowe wyświetlane na ekranie, podawane jest tempo, głębokość wykonywanego ucisku oraz informacja o relaksacji klatki piersiowej i przerwach w udzielaniu pomocy, a równocześnie urządzenie wskazuje jakie są prawidłowe wartości dla tych działań. Wysokiej jakości uciski klatki piersiowej to większa skuteczność defibrylacji i realne zwiększenie szans na przeżycie poszkodowanego. Urządzenia można używać zarówno w realnych akcjach ratunkowych, jak również przy trenowaniu RKO. Jest niewielkie i lekkie, ale wytrzymałe. Ma wysoką klasę odporności na warunki atmosferyczne i kurz (IP 55, praca w temperaturze od 0 do 50 stopni Celsjusza), wytrzymuje upadki z wysokości 1 metra. Ma ergonomiczny design, duży wyświetlacz, złącze Bluetooth. Do zasilania wykorzystywane są dwie baterie paluszki typu AAA.
  • Panel Skillguide do manekinów Little Anne QCPR Laerdal to mały, przenośny monitor, na który trafiają dane dotyczące parametrów działań podejmowanych podczas treningu RKO. Urządzenie korzysta z technologii QCPR zainstalowanej w manekinie, aby wyświetlać informacje o tempie i głębokości ucisków, a także o relaksacji klatki piersiowej oraz o poprawności wykonywanych wdechów ratowniczych. Informacje te podawane są w czasie rzeczywistym ukazując te parametry w danym momencie, a po zakończeniu szkolenia również w formie podsumowania. Trening podczas którego uzyskuje się informację zwrotną w czasie rzeczywistym jest wysoce efektywny, ponieważ zmniejsza ilość błędów i pozwala korygować je na bieżąco, dzięki czemu unikamy niebezpieczeństwa utrwalania ich podczas treningu.
  • Zakładki ilustrowane wykonane z papieru kredowego umożliwią szybką powtórkę wiadomości nabytych na szkoleniu z pierwszej pomocy. Najważniejsze informacje zebrane są na obu stronach zakładki w sposób estetyczny i czytelny.

 

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium