ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Staza taktyczna CAT czarna

Cena brutto: 126,00 zł 126.00
brutto

STAZA CAT (Combat Application Tourniquet) to profesjonalna opaska zaciskowa stosowana przez służby ratunkowe, policję, wojsko oraz straż pożarną. Staza służy do tamowania masywnego krwotoku z poważnie zranionej kończyny lub kikuta kończyny, jeśli doszło do amputacji, a opatrunek uciskowy jest niewystarczający.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni robocze
ilość szt
negocjuj cenę

Opis

Staza CAT

Staza CAT jest wykonana z wytrzymałych materiałów a mimo to jest bardzo lekka. System zapięcia wykorzystany w stazie CAT zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem w wyniku zahaczenia. Staza została wyposażona także w miejsce do zapisania informacji o czasie jej założenia.

POMOC W MASYWNYCH KRWOTOKACH

Stazę CAT stosuje się w przypadku masywnych krwotoków i amputacji. Wykorzystuje się ją w sytuacjach, gdy użycie standardowego opatrunku nie przynosi efektu i rana nie przestaje krwawić. Staza CAT to szeroka, regulowana opaska z wytrzymałego materiału, zapinana na mocny rzep i wyposażona w plastikowy krępulec, którego zadaniem jest zwiększenie ucisku do całkowitego zatrzymania przepływu krwi po kilkukrotnym przekręceniu.

SZYBKA APLIKACJA

Bardzo istotna jest szybkość z jaką możemy prawidłowo założyć opaskę uciskową - staza CAT jest błyskawiczna w aplikacji. Zakłada się ją przewlekając jeden jej koniec przez klamrę i mocno zaciskając powstałą w ten sposób pętlę na kończynie poszkodowanego. Po wstępnym zaciśnięciu opaski i zapięciu rzepa należy sprawdzić czy nie jest ona założona odpowiednio mocno - opaska nie jest luźna ani nie ma możliwości wsadzenia pomiędzy nią a skórę palca. Konstrukcja opaski umożliwia samodzielne założenie opaski jedną ręką na dowolnej kończynie. Udoskonalony system zapięcia zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem stazy powodując, że jest niezawodna.

LEKKA I WYTRZYMAŁA

Staza CAT pomimo swojej niewielkiej wagi i małych rozmiarów jest praktycznie niezniszczalna. Została wykonana z wytrzymałych materiałów mających spełnić swoje zadanie nawet w warunkach wojennych. Jej konstrukcja jest regulowana - można jej użyć dla każdego poszkodowanego. Staza jest także komfortowa - miękka wyściółka zapobiega niepotrzebnym otarciom skóry i zaciąganiu włosów.

WAŻNE!

Natychmiast po założeniu stazy powinniśmy powiadomić służby ratunkowe informując o jej założeniu. Nie usuwamy ani nie rozluźniamy założonej opaski!

Dane techniczne:

  • Wielkość po spakowaniu: 15cm x 4,5cm
  • Waga: 60g

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium