ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Staza taktyczna CAT czarna

Cena brutto: 136,00 zł 136.00
brutto

STAZA CAT (Combat Application Tourniquet) to profesjonalna opaska zaciskowa stosowana przez służby ratunkowe, policję, wojsko oraz straż pożarną. Staza służy do tamowania masywnego krwotoku z poważnie zranionej kończyny lub kikuta kończyny, jeśli doszło do amputacji, a opatrunek uciskowy jest niewystarczający.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni robocze
ilość szt
faktura z terminem

Opis

Staza CAT

Staza CAT jest wykonana z wytrzymałych materiałów a mimo to jest bardzo lekka. System zapięcia wykorzystany w stazie CAT zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem w wyniku zahaczenia. Staza została wyposażona także w miejsce do zapisania informacji o czasie jej założenia.

POMOC W MASYWNYCH KRWOTOKACH

Stazę CAT stosuje się w przypadku masywnych krwotoków i amputacji. Wykorzystuje się ją w sytuacjach, gdy użycie standardowego opatrunku nie przynosi efektu i rana nie przestaje krwawić. Staza CAT to szeroka, regulowana opaska z wytrzymałego materiału, zapinana na mocny rzep i wyposażona w plastikowy krępulec, którego zadaniem jest zwiększenie ucisku do całkowitego zatrzymania przepływu krwi po kilkukrotnym przekręceniu.

SZYBKA APLIKACJA

Bardzo istotna jest szybkość z jaką możemy prawidłowo założyć opaskę uciskową - staza CAT jest błyskawiczna w aplikacji. Zakłada się ją przewlekając jeden jej koniec przez klamrę i mocno zaciskając powstałą w ten sposób pętlę na kończynie poszkodowanego. Po wstępnym zaciśnięciu opaski i zapięciu rzepa należy sprawdzić czy nie jest ona założona odpowiednio mocno - opaska nie jest luźna ani nie ma możliwości wsadzenia pomiędzy nią a skórę palca. Konstrukcja opaski umożliwia samodzielne założenie opaski jedną ręką na dowolnej kończynie. Udoskonalony system zapięcia zabezpiecza przed przypadkowym rozpięciem stazy powodując, że jest niezawodna.

LEKKA I WYTRZYMAŁA

Staza CAT pomimo swojej niewielkiej wagi i małych rozmiarów jest praktycznie niezniszczalna. Została wykonana z wytrzymałych materiałów mających spełnić swoje zadanie nawet w warunkach wojennych. Jej konstrukcja jest regulowana - można jej użyć dla każdego poszkodowanego. Staza jest także komfortowa - miękka wyściółka zapobiega niepotrzebnym otarciom skóry i zaciąganiu włosów.

WAŻNE!

Natychmiast po założeniu stazy powinniśmy powiadomić służby ratunkowe informując o jej założeniu. Nie usuwamy ani nie rozluźniamy założonej opaski!

Dane techniczne:

  • Wielkość po spakowaniu: 15cm x 4,5cm
  • Waga: 60g

dostawa

Czas dostawy


Nasz standardowy czas dostawy zamówionych towarów wynosi od 3 do 21 dni roboczych. Jest to niezbędny czas, w trakcie którego przygotowujemy Twoje zamówienie do dostawy. Gdy przygotujemy Twoją paczkę do wysyłki, powiadomimy Cię o tym w e-mailu.


Formy dostawy


Klient może wybrać następujące formy dostawy zamówionych Towarów:


  1. Za pośrednictwem firmy kurierskiej
  2. Odbiór w paczkomacie InPost(wybrane produkty)
  3. Odbiór osobisty w siedzibie firmy: ul. Emaliowa 28/bud e, 02-295 Warszawa

Koszty dostawy


Koszty dostawy są ustalane w zależności od ilości zamówionych produktów. Informację dotyczące kosztów dostawy są podane w koszyku zakupowym na etapie zamawiania.


Metody płatności


Klient może wybrać następujące metody płatności:

  1. przelew bankowy na rachunek bankowy Usługodawcy (w tym przypadku realizacja Zamówienia rozpoczęta zostanie po przesłaniu Klientowi przez Usługodawcę potwierdzenia przyjęcia Zamówienia, zaś wysyłka dokonana zostanie niezwłocznie po wpłynięciu środków na rachunek bankowy Usługodawcy i skompletowaniu Zamówienia);
  2. gotówką przy odbiorze osobistym - płatność w punkcie odbioru osobistego Usługodawcy (w tym przypadku realizacja Zamówienia zostanie dokonana niezwłocznie po przesłaniu Klientowi przez Usługodawcę potwierdzenia przyjęcia Zamówienia, zaś Towar wydany zostanie w punkcie odbioru osobistego Usługodawcy).
  3. płatność elektroniczna (w tym kartą płatniczą) za pośrednictwem operatora płatności PayLane sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Norwida 4, kod pocztowy: 80 280, KRS: 0000227278. - w tym przypadku realizacja Zamówienia rozpoczęta zostanie po przesłaniu Klientowi przez Usługodawcę potwierdzenia zamówienia.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium