ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Zestaw ratowniczy AEDMAX

Cena brutto: 30,75 zł 30.75
brutto

Zestaw ratowniczy to niezastąpiony i podręczny zbiór produktów niezbędnych w sytuacji wymagającej użycia AED. W niewielkiej, zapinanej na zamek błyskawiczny torebce znajdują się: nożyczki ratownicze, golarka medyczna, rękawiczki nitrylowe, maseczka do sztucznego oddychania oraz gaza.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
ilość szt.
negocjuj cenę

Opis

Zestaw ratowniczy do AED

Dzięki zestawowi ratowniczemu żadna sytuacja nie zaskoczy ratownika i umożliwi przygotowanie poszkodowanego do udzielenia mu pomocy z użyciem AED.

W skład zestawu wchodzą:

   • nożyczki ratownicze,
   • golarka medyczna,
   • 4 szt. rękawiczek nitrylowych roz. L,
   • maseczka do sztucznego oddychania,
   • gaza,

NIEZBĘNE NARZĘDZIA

W skład zestawu ratowniczego wchodzi pięć prostych narzędzi ułatwiających postępowanie ratunkowe w nagłej sytuacji. Nitrylowe rękawiczki dla osoby udzielającej pomocy zwiększają komfort i bezpieczeństwo, dzięki czemu ośmielają do wykonywania czynności ratowniczych. Metalowe nożyczki dzięki wygiętemu kształtowi świetnie sprawdzają się przy rozcinaniu ubrania. Medyczna golarka pozwala usunąć zbyt obfite owłosienie na klatce piersiowej poszkodowanego przed przyklejeniem elektrod. Może się okazać pomocna także gaza, gdy klatka piersiowa lub twarz poszkodowanego wymagają osuszenia. Maseczka do sztucznego oddychania umożliwia wykonywanie oddechów ratowniczych bez bezpośredniego kontaktu.

NOŻYCZKI RATOWNICZE

Podczas używania defibrylatora AED zaleca się odsłonięcie klatki piersiowej poszkodowanego. Robi się to z kilku przyczyn, najważniejszą z nich jest umożliwienie przyklejenia elektrod od defibrylatora. Obecne na klatce piersiowej ubranie (w tym także biustonosz) zasłania skórę, nie pozwalając ocenić, czy np. poszkodowany nie ma ran w miejscach zalecanych do przyklejenia elektrod. Ważne jest, aby szybko usunąć ubranie, a w sytuacji, kiedy nie ma możliwości jego szybkiego rozpięcia niezastąpione będą ostre nożyczki.

GOLARKA MEDYCZNA

Bardzo ważne jest, aby elektrody przylegały szczelnie do skóry. W przypadku bardzo owłosionej klatki piersiowej poszkodowanego, może okazać się konieczne ogolenie owłosienia z miejsca, w którym zaleca się przyklejenie elektrod. Do zestawów dołączona jest golarka, dzięki której uporamy się z gęstym owłosieniem w miejscu planowanego przyklejenia elektrody. Kilka sekund naszej pracy przed włączeniem defibrylatora poprawi dokładność działania urządzenia.

ŁATWY TRANSPORT

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zestaw może być przechowywany w kieszeniach toreb transportowych defibrylatorów, bądź przyczepiany do nich specjalnym karabińczykiem.

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium