Przegląd Twojego AED marki Philips
Przegląd Twojego AED marki Philips

 

Zakup defibrylatora AED to przeważnie bardzo przemyślana i ważna decyzja w życiu każdej firmy, zawodowego medyka czy osoby, która w danym miejscu odpowiada za bezpieczeństwo współpracowników lub swoich bliskich. To bez wątpienia ogromna inwestycja w rozwój i świadomość na temat rozwiązań ratujących życie. Pomimo tego zakupione urządzenie przez długi czas nie musi zostać wykorzystane (na szczęście!), a po kilku latach może się zdarzyć, że defibrylator nie będzie działał prawidłowo. Podpowiadamy co zrobić, aby nie dopuścić do takiej sytuacji!

 

Słaba lub wyczerpana bateria

Powodów, dla których defibrylator AED może nie działać prawidłowo, jest naprawdę dużo. W końcu to dość inteligentne urządzenie zbudowane z wielu różnych podzespołów, gdzie nawet najmniejsza usterka może zakłócić jego prawidłową pracę. Zanim jednak weźmiemy pod lupę poważniejsze i bardziej złożone awarie, warto zwrócić uwagę na najczęstsze przyczyny niedziałającego AED, które na szczęście można w bardzo szybki i prosty sposób wyeliminować i sprawić, że defibrylator posłuży jeszcze przez naprawdę długi czas.

 

 

Najczęstszą przyczyną tego, że defibrylator AED nie działa, jest wyładowana bateria, która odpowiada za jego zasilanie. Mimo że jej zaplanowana żywotność według producenta wynosi aż 8 lat, warto zwrócić uwagę na pojawienie się tego problemu nieco wcześniej. W końcu nie chcielibyśmy, by w momencie, kiedy AED jest najbardziej potrzebne, zawiódł akumulator, skutecznie uniemożliwiając udzielenie pomocy poszkodowanemu.

 

Przeterminowane elektrody

Kolejną przyczyną nieprawidłowej pracy defibrylatora AED mogą być przeterminowane elektrody. Producenci elektrod nadają im nieco krótszy termin ważności w porównaniu z baterią z uwagi na to, że posiadają one klej oraz żel, dzięki którym elektrody doskonale przylegają do gołej klatki piersiowej poszkodowanego. Po kilku latach elektrody mogą stracić te właściwości, substancja klejąca, jak i żel przewodzący mogą wyschnąć, a przy słabym przyleganiu do ciała pacjenta defibrylator AED nie jest w stanie dokonać analizy rytmu serca, ani przeprowadzić bezpiecznego wyładowania. W takiej sytuacji zamiast ratującej życie defibrylacji usłyszymy tylko i wyłącznie zapętlający się komunikat o tym, aby przykleić elektrody do klatki piersiowej poszkodowanego.

 

Sprawdzimy Twoje urządzenie

Z uwagi na to, że niedziałający defibrylator to dość poważny i spędzający sen z powiek problem, postanowiliśmy, że wyjdziemy takim sytuacjom naprzeciw i jako eksperci od defibrylatorów AED, sprawdzimy Twoje urządzenie i przeprowadzimy przegląd obejmujący kontrolę stanu baterii oraz przydatność elektrod. 

 

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a następnie podeślesz do siedziby naszej firmy swoje urządzenie wraz z dziennikiem kontroli AED, który prawdopodobnie dostałeś tuż przy zakupie defibrylatora. Jeśli jednak go nie dostałeś, bez obaw – w ramach usługi dołożymy go w trakcie przeglądu po to, by pomógł Ci on w monitorowaniu stanu Twojego defibrylatora. Na miejscu nasz zespół ekspertów dokładnie sprawdzi stan naładowania baterii, datę ważności elektrod oraz to, czy nie upłynął jej termin. W przypadku zauważenia niepokojących sygnałów skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy rozwiązania nadające dalszą żywotność i sprawność Twojego urządzenia. 

 

 

 

 

Znamy się na defibrylatorach AED, pracujemy z nimi od lat, dlatego bez żadnego problemu odciążymy Cię w rutynowym, podstawowym serwisie i zrobimy go za Ciebie tak, byś mógł w spokoju cieszyć się sprawnym i działającym urządzeniem, które nie zawiedzie Cię w absolutnie żadnym momencie.

 

 

 
KONTAKT
 
 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń do nas! 604 887 112
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium