ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Opatrunek indywidualny Olaes Modular 4"

Cena brutto: 40,00 zł 40.00
brutto

Wielofunkcyjny opatrunek indywidualny OLAES Modular Bandage służy do opatrywania różnych rodzajów ran, w szczególności ran postrzałowych i kłutych. Został zaprojektowany w odpowiedzi na trudne warunki pola walki, na bazie doświadczeń jednostek specjalnych w Iraku i Afganistanie. Umieszczony w hermetycznym opakowaniu, które można przymocować do kamizelki, hełmu lub plecaka.

  Porównaj z innymi  
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-10 dni
ilość szt
negocjuj cenę

Opis

Opatrunek indywidualny Olaes Modular 4"

Olaes jest opatrunkiem wielofunkcyjnym, umieszczony w sterylnym, hermetycznym opakowaniu, wewnątrz którego znajduje się próżnia (zmniejszenie rozmiarów opatrunku, który dzięki temu można przymocować do kamizelki taktycznej, hełmu lub włożyć do plecaka). Wewnątrz opatrunku OLAES znajduje się plastikowa folia, która służy jako opatrunek okluzyjny na rany postrzałowe klatki piersiowej oraz jako izolacja termiczna.

WIELOFUNKCYJNY

Opatrunek indywidualny OLAES Modular Bandage jest opatrunkiem wielofunkcyjnym służy do opatrywania różnych rodzajów ran, w szczególności ran postrzałowych i kłutych. OLAES składa się z kompresu złożonego z wyjałowionej gazy o gęstej, nieregularnej strukturze, za której pośrednictwem uzyskuje się ucisk dokładnie w miejscu, gdzie jest to potrzebne. Za jej pomocą można także usunąć ciało obce z rany i okolic.

STABILNY

Taśmy z rzepami uniemożliwiają przypadkowe rozwinięcie się oraz przypadkowego zanieczyszczenia opatrunku, szczególnie gdy ranny znajduje się w takim środowisku, jak pustynia czy lasy tropikalne.Nie ma możliwości, by rolka bandaża rozwinęła się sama, co może się zdarzyć w sytuacji, gdy ratownik jest w stanie silnego stresu. Taśmy stabilizują również opatrunek po końcowym jego zamocowaniu.

WŁAŚCIWOŚCI

  • SBandaż elastyczny posiada rozmieszczone poprzecznie cienkie taśmy typu rzep uniemożliwiające przypadkowe rozwinięcie się bandaża w czasie jego stosowania.
  • Bandaż elastyczny: szerokość 10 cm, długość 120 cm
  • Kompres na ranę: 10 x 15 cm
  • Gaza rolowana o szerokości 9 cm i długości ok.250 cm
  • Folia uszczelniająca rany klatki piersiowej: 5 x 7cm
  • Orientacyjne wymiary zapakowanego próżniowo opatrunku: 10 x 5 x 4cm

 

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium