ŻYCIE  SERCE  ENERGIA
Zadzwoń +48 660 860 112

Opatrunek hemostatyczny Celox Gauze Z-Fold

Cena brutto: 160,65 zł 160.65
brutto

Opatrunek hemostatyczny Celox Gauze Z-Fold to pakowany warstwowo taktyczny opatrunek służący do szybkiego tamowania krwotoków. Opatrunek łączy substancję o charakterze wiążącym z nośnikiem jakim jest gaza. Zastosowana technologia sprawia, że mniejsza objętość, opatrunku nie wpływa na skuteczność w tamowaniu krwawienia. Opatrunki CELOX zapobiegają utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych (nawet z tętnic).

  Porównaj z innymi  
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni robocze
ilość szt.
negocjuj cenę

Opis

Opatrunek hemostatyczny Celox Gauze Z-Fold

Opatrunek Celox Gauze Z-Fold zawiera chitosan powodujący hemostazę i szybkie zamknięcie miejsca krwawienia poprzez utworzenie skrzepu. Stosowany nawet w sytuacji masywnych krwawień, kiedy opatrunek uciskowy jest nieskuteczny. Rozmiar opatrunku: 7,6 cm x 1,5 m. Do prawidłowego i bezpiecznego użycia opatrunku niezbędne jest wcześniejsze przeszkolenie!

BŁYSKAWICZNY

Substancja zawarta w opatrunku – chitosan powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia poprzez szybkie utworzenie skrzepu w kontakcie z krwią (po ok. 3 min od czasu aplikacji), który nie ulega rozpuszczeniu nawet po przemyciu rany solą fizjologiczną.

NA MASYWNE KRWOTOKI

Opatrunek hemostatyczny Celox Gauze Z-Fold przeznaczony jest do tamowania zagrażających życiu krwawień średniej i dużej intensywności, zapobiegając utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych (nawet z tętnic). Powinien być używany w sytuacji, gdy konwencjonalne metody tamowania krwawień okazują się nieskuteczne (ucisk bezpośredni) lub jeśli dostęp do miejsca, z którego następuje krwotok nie jest możliwy.

UNIKALNA BUDOWA

Gaza hemostatyczna składana w "Z" powleczona preparatem hemostatycznym CELOX, umożliwia łatwe i precyzyjne wykonanie opatrunku. Zastosowany układ materiału nośnego pozwala na zmniejszenie objętości opatrunku przy zachowaniu skuteczności tamowania krwotoków. Krótsza gaza składana warstwowo ułatwia stosowanie i skraca czas aplikacji opatrunku. Łatwe do przechowywania opakowanie w kolorze maskującym zawiera jeden pasek gazy o długości 150 cm złożonej warstwowo.

DZIAŁANIE:

  • Specjalna substancja zawarta w tych opatrunkach – chitosan – powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia poprzez utworzenie szybkiego skrzepu w kontakcie z krwią (po ok. 3 min od czasu aplikacji), który nie ulega rozpuszczeniu nawet po przemyciu rany solą fizjologiczną.
  • Chitosan działa także na krew w warunkach hipotermii, a także na krew zheparynizowaną.
  • Opatrunki CELOX mają działanie bakteriobójcze, dzięki czemu zabezpieczają ranę przed zakażeniem, a także są bezpieczne, ponieważ nie wywołują reakcji egzotermicznej i nie przyklejają się do rany.

 

Rozmiar opatrunku: 7,6 cm x 1,5m

Do prawidłowego i bezpiecznego użycia opatrunku niezbędne jest wcześniejsze przeszkolenie!

Gotowe realizacje

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium